Hakkımda

Ben Safa TEZEMİR 1989 Sakarya doğumluyum. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesinden Makine Mühendisi olarak mezun oldum. Öğrencilik hayatım boyunca, güneş enerjili araç gibi bir çok projede görev aldım. Makine tasarımı yapmaya üniversiteden önce başladım. Makineler üretmek benim için meslekten çok hobiydi.

Mezun olduktan hemen sonra hiç beklemeden Kıbrıs’ ta askerlik görevimi yerine getirdim. Daha sonra kurumsal bir firmada işe başladım. 8 Ay kadar çalışabildim, masa başı bir işin bana göre olmadığını anlamam uzun sürmedi ve ayrıldım.

Çocukluk arkadaşım yeni bir iş yeri açmıştı. Onunla birlikte 4 sene soyunca özel tasarım makine imalatı yaptık. İş yeri zaman içerisinde çok büyüdü, satın alma, AR-GE ekibi, muhasebe, planlama gibi bir çok departman kuruldu zamanla. Bu departmanlar kurulmadan önceki tüm bu işleri az çok üstlenmek durumunda kaldım.

Bu büyümenin sonunda yine kurumsal bir firma içerisinde masa başında kalmıştım. Yaptığım iş yine beni tatmin etmiyordu ve ayrıldım. Şimdi ise kendi şirketimi kurmuş bulunmaktayım. Özel makine tasarım ve imalatı yapmaktayım.